КНИГА ПРОРОКА СОФОНІЇ

КНИГА ПРОРОКА СОФОНІЇ

1 Слово Господнє, яке було до Софонії, сина Хусія, сина Годолії, сина Аморії, сина Єзекії, у дні Іосії, сина Амонового, царя Юдейського.

2 Усе знищу з лиця землі, – говорить Господь: 3 знищу людей і ху­добу,­ знищу птахів небесних і риб морських, і спокуси разом з нечестивими; знищу людей з лиця землі, – говорить Господь. 4 І простягну руку Мою на юдеїв і на всіх жителів Єрусалима: знищу з місця цього залишки Ваала, ім’я жерців зі священиками, 5 і тих, які на покрівлях поклоняються воїнству небесному, і тих, що поклоняються, які клянуться Господом і клянуться царем своїм, 6 і тих, які відступили від Господа,­ не шукали Господа і не запитували про Нього. 7 Замовкни перед лицем Господа Бога! бо близько день Господній: уже приготував Господь жер­товне заколення, призначив, кого покликати. 8 І буде у день жертви Господньої: Я відвідаю князів і синів ца­ря і всіх, що одягаються в одяг іноплемінників; 9 відвідаю у той день усіх, які перестрибують через поріг, які дім Гос­пода свого наповнюють насильством і обманом. 10 І буде у той день, – говорить Господь, – крик бі­ля воріт рибних і ридання біля інших воріт і велике руйнування на пагорбах. 11 Ридайте, жителі нижньої час­тини міста, бо зникне весь торговель­ний народ і знищені будуть обтяжені сріблом. 12 І буде у той час: Я зі світильником огляну Єрусалим і покараю тих, які сидять на дріжджах своїх і говорять у серці своєму: “не творить Господь ні добра, ні зла”. 13 І перетворяться багатства їхні на здобич і доми їхні – на запус­тіння; вони побудують доми, а жити у них не будуть, насадять виноградники, а вина з них не будуть пити.

14 Близький великий день Господа, близький, і дуже поспішає: уже чутний голос дня Господнього; гірко заволає тоді й найхоробріший! 15 День гніву – день цей, день скорботи і тісноти, день спустошення і руйнування, день пітьми і мороку, день хмари й імли, 16 день труби і військового крику проти укріплених міст і високих веж. 17 І Я стисну лю­дей, і вони будуть ходити, як сліпі, тому що вони згрішили проти Господа, і розметана буде кров їхня, як порох, і плоть їхня – як послід. 18 Ні срібло їхнє, ні золото їхнє не може врятувати їх у день гніву Господа, і вогнем ревности Його пожерта буде вся ця земля, бо знищення, і притім раптове, звершить Він над усіма жителями землі.

2 Досліджуйте себе уважно, досліджуйте, народе неприборканий, 2 доки не прийшло визначення – день пролетить, як полова, – доки не прийшов на вас полум’яний гнів Господній, доки не настав для вас день люті Господньої. 3 Шукайте Господа,­ всі смиренні землі, які виконують закони Його; шукайте правду, шукайте смиренномудрість; можливо, ви сховаєтеся у день гніву Господнього. 4 Бо Газа буде покинута й Аскалон спорожніє, Азот буде вигнаний серед дня й Екрон викоріниться.

5 Горе жителям приморської країни, народу критському! Слово Господнє на вас, хананеї, земле Филистимська! Я знищу тебе, і не буде у тебе жителів, – 6 і буде приморська країна пастушою вівчарнею і загоном для худоби. 7 І дістанеться цей край залишкам дому Іудиного, і будуть пасти там, і в домах Аскалона будуть увечері відпочивати, бо Господь Бог їхній відвідає їх і поверне полон їх. 8 Чув Я ганьбу Моава й обр`ази синів Аммонових, як вони знущалися з Мого народу і величалися у наділах його. 9 Тому, живу Я! – говорить Господь Саваоф, Бог Ізраїлів: Моав буде, як Содом, і сини Аммона будуть, як Гоморра, надбанням кропиви, соляним рівчаком, пус­телею навіки; залишок народу Мого візьме їх у здобич, і вцілілі з людей Моїх одержать їх у спадщину. 10 Це їм за зарозумілість їх, за те, що вони знущалися і величалися над народом Господа Саваофа. 11 Страшний буде для них Господь, бо знищить усіх богів землі, і Йому будуть поклонятися, кожен зі свого місця, всі острови народів. 12 І ви, ефіопляни, побиті будете мечем Моїм. 13 І простягне Він руку Свою на північ, і знищить Ассура, й оберне Ниневію на руїни, на місце сухе, як пустеля, 14 і спочивати будуть серед неї стада і всякого роду тварини; пелікан і їжак будуть ночувати у різьблених прикрасах її; голос їх буде лунати у вікнах, руйнування виявиться на дверних стовпах, бо не стане на них кедрової обшивки. 15 Ось чим буде місто, яке торжествує, живе безтурботно, яке говорить у серці своєму: “я, і немає іншого, крім мене”. Як воно стало руїною, лігвом для звірів! Усякий, проходячи повз нього, посвистить і махне рукою.

3 Горе місту нечистому й осквер­неному, пригноблювачу! 2 Не слу­хає голосу, не приймає настановлення, на Господа не уповає, до Бога свого не наближається. 3 Князі його посеред нього – леви, що рикають, судді його – вечірні вовки, які не залишають до ранку жодної кістки. 4 Пророки його – люди легковаж­ні, віроломні; священики його осквер­нюють святиню, зневажають закон. 5 Господь праведний посеред нього, не робить неправди, щоранку являє суд Свій незмінно; але беззаконник не знає сорому. 6 Я знищив народи, зруйнував твердині їх; порожніми зробив вулиці їх, так що ніхто вже не ходить по них; зруйновані міста їх: немає жодної людини, немає жи­телів. 7 Я говорив: “бійся тільки Ме­не, приймай настановлення!” і не буде знищене житло його, і не спіткає його зло, яке Я визначив йому; а вони старанно намагалися псувати всі свої дії.

8 Отже, чекайте на Мене, – говорить Господь, – до того дня, коли Я повстану для спустошення, бо Мною визначено зібрати народи, скликати царства, щоб вилити на них обурення Моє, всю лють гніву Мого; бо вогнем ревности Моєї пожерта буде вся земля. 9 Тоді знову Я дам народам уста чисті, щоб усі закликали ім’я Господа і служили Йому однодушно. 10 Із зарічних країн Ефіопії поклонники Мої, діти розсіяних Мо­їх, принесуть Мені дари. 11 У той день ти не будеш осоромлювати себе всякими вчинками твоїми, якими ти грішив проти Мене, бо тоді Я видалю із середовища твого тих, що мар­нославляться твоєю знатністю, і не будеш більше звеличуватися на святій горі Моїй. 12 Але залишу серед тебе народ смиренний і простий, і вони будуть уповати на ім’я Господ­нє. 13 Залишки Ізраїля не будуть чи­нити неправди, не стануть говорити­ лжу, і не знайдеться у вустах їх язика підступного, бо самі будуть пастися і спочивати, і ніхто не потривожить їх. 14 Веселися, дочко Сиону! торжествуй, Ізраїлю! веселися і радуйся від усього серця, дочко Єрусалима! 15 Скасував Господь вирок над тобою, прогнав ворога твого! Гос­подь, цар Ізраїлів, посеред тебе: вже більше не побачиш зла. 16 У той день скажуть Єрусалиму: “не бійся”, і Си­ону: “нехай не слабнуть руки твої!” 17 Господь Бог твій посеред те­бе, Він сильний спасти тебе; звеселиться за тебе радістю, буде милостивий з любови Своєї, буде тор­жествувати за тебе з радістю. 18 Тих, що сумують за урочистими святами, Я зберу: твої вони, на них тяжіє ганьба. 19 Ось, Я стисну всіх гнобителів твоїх у той час і спасу кульгаве, і зберу розсіяне, і приведу їх у пошану й іменитість на всій цій землі ганьби їх. 20 У той час приведу вас і тоді ж зберу вас, бо зроблю вас іменитими і почесними між усіма народами землі, коли поверну полон ваш перед очима вашими, – говорить Господь.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker