Служебник

СлужебникСлужебник. – К.: Видання Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2000. – 500 с.

Служебник виданий з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 2000 року українською мовою. На даний час існує й інше видання – 2006 року у двох частинах.

Служебник отримав назву від того, що вміщує в собі Божественну службу літургії. Інколи його називають «Літургіарієм». В Православній Церкві звершується три літургії: літургія святого Іоана Золотоустого, літургія святого Василія Великого і літургія Ранішосвячених Дарів святителя Григорія Двоєслова. Всі вони вміщуються в Служебнику. 

Щоб священик і диякон знали, в який час на вечірні та ранній їм потрібно проголошувати ті чи інші молитви у зв’язку з молитвослов’ями і піснеспівами, які читаються і співаються на клиросі, в Служебнику інколи перед послідуванням вечірньої та ранньої друкується «Устав священнослужіння, тобто як служить дякону із священиком велику вечірню та ранню». Також в Служебнику вміщується порядок виголошення прокимнів та відпустів, молитви до святого Причастя і після, а також подаються «Навчальні відомості» для священиків і дияконів як звершувати Божественну літургію і які при цьому бувають випадки і як їх виправляти.

 

Lock full review 888 Bookmaker